
24 листопада з 14:00 в Київському Палаці дітей та юнацтва відбуватиметься комплекс кільтурологічних заходів під гаслом «Шануй традиції – твори майбутнє» в рамках проекту «Гастрольний тур Україною» художніх колективів Рівненського міського Палацу дітей та молоді.
Концерт, що відбудеться о 16:30, буде насичений колоритом Рівненського Полісся, його продемонструють столичному глядачеві художні колективи спеціалізованого Етнокультурного центру, профільних Шкіл народного танцю та сучасної хореографії. Доповнить концерт виставка-інсталяція робіт учнів профільної Школи образотворчого мистецтва «Вишивана спадщина. Традиції та сучасність» 0 15:30.
Окрім концерту зазначені колективи проведуть майстер класи о 14-00 та о 18-40.
«Народний художній колектив» ансамбль народного танцю «Дружба» ознайомить киян з поліською хореографією, лексика якої увібрала в себе польські, білоруські, словацькі і, навіть, єврейські мотиви. Учасники ансамблю вражатимуть поціновувачів народного танцю своєю технічною майстерністю. Хореографічні постановки педагогів колективу вразять своєю сюжетністю і різнобарвністю костюмів. Поліський народний танець – це невичерпний скарб мудрості, оптимізму і специфічної ментальності поліщуків.
Етнокультурний центр ПДМу на київській сцені представлятимуть два колективи: «Народний художній колектив» молодіжний фольклорний гурт «Веснянка» та «Народний художній колектив» етногурт «Сільська музика». В програмі гуртів традиційний поліський спів, інструментальна музика та побутові танці Рівненського Полісся. Своєрідність музичних і вокальних обробок, збереження традиційного солоспіву і висока виконавська майстерність не залишать нікого байдужим і подарує рідкісну можливість знайомства зі спадщиною древлянських традицій західного регіону країни, дбайливо збереженою та реконструйованою в колективах ЕКЦ.
«Народний художній колектив» ансамбль сучасного танцю «Light Dance Company» спільно з вокальним дуетом гурту «Етно XL» запропонують сміливий експеримент з поєднання автентики й сучасності, виконавши твори з репертуару колективів Етнокультурного центру ПДМ.
Профільна Школа образотворчого мистецтва презентує столичному глядачеві виставку-інсталяцію «Вишивана спадщина. Традиції та сучасність». В експозиції понад 200 рушників, що були вишиті учнями Школи в традиційній для Полісся техніці занизування, колекція льняних рушників з мереживом, стилізовані сукні та дипломні роботи випускників профільної ШОМ. Також на виставці будуть презентовані фото з архіву фольклорних експедицій Етнокультурного центру ПДМ та етнічні костюми з колекції Віктора Ковальчука.
Унікальну можливість почути, побачити, взяти безпосередню участь в майстер-класах дарує справжнім поціновувачам народного мистецтва – Рівненський міський Палац дітей та молоді, який переконаний: творити майбутнє можна лише за умови збереження традицій, етнічної самоідентифікації і творчого розвитку молоді.
Чекаємо на заходах Рівненського ПДМ!
24.11.2016р.