В Палаці дітей та молоді відсвяткували зустріч птахів

В Палаці дітей та молоді відсвяткували зустріч птахів. Міжнародний день птахів відзначають 1 квітня, який проходить щорічно в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. Це природоохоронне свято вперше святкувалося в Москві 11-12 травня 1924 року юннатами Центральної біостанції під керівництвом орнітолога Н.І. Дергунова. День птахів – це не лише річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель. За традицією в цей час в очікуванні пернатих розвішують шпаківні, синичники та інші «пташині будиночки».

Традиційно першими прилітають лелеки, жайворонки та гуси, які вважаються вісниками весни. Квітень — це місяць, коли більшість пернатих повертається додому. Адже половина птахів, що водяться в Україні, щороку відлітають на зиму в теплі краї. Деякі види повертаються на батьківщину ще з середини березня. З метою популяризації природничих знань, розвитку пізнавальних інтересів учнів, створення умов для формування екологічної культури та залучення учнів до природоохоронної діяльності щодо збереження орнітофауни та в рамках святкування Міжнародного дня птахів 5 квітня 2017 року Екологічний центр Рівненського міського Палацу дітей та молоді провів свято «Зустрічі птахів» для учнів загальноосвітніх навчальних закладів м. Рівного.

У програмі свята було проведено гру-змагання знавців птахів «Весняний переліт» та конкурс штучних гніздівель «Пташина оселя».

У грі-змаганні «Весняний переліт» взяли участь 25 команд учнів загальноосвітніх навчальних закладів та РНРЦ «Особлива дитина». В грі-змаганні було запропоновано командам здійснити умовний переліт (від станції до станції) долаючи перешкоди (виконання завдань). Загалом було 7 станцій: «Зовнішній вигляд птаха», «Пташиний спів», «Ребусна», «Четвертий зайвий», «Сортування», «Пташина вікторина», «Місце гніздування птахів». Команди рухались по колу, виконуючи послідовно завдання. Завдання були направлені на знання учнями назв, біологічних та екологічних особливостей різних птахів.

Під час виконання завдань учасникам необхідно було продемонструвати обізнаність щодо різноманітності пташиного світу, їх голосів, зовнішнього вигляду птахів, пристосування до умов середовища існування тощо. Ще одним приємним моментом цього заходу було завдання від Гедзюка Владислава, вихованця Екологічного центру ПДМ, який впродовж трьох років активно займається вивченням та дослідженням видового складу птахів не лише міста Рівне, та й птахів області. Завданням було написати якомога більше птахів нашого міста. Влад Гедзюк не лише дав завдання, а познайомив учасників зі своїми дослідженнями і зауважив, що у списку птахів міста налічується більше 120 видів, а точніше – 125, які він сам бачив або чув голоси. Також Влад сам перевірив завдання і зачитав найкумедніші моменти – чомусь з’явились африканські види у списку птахів міста, птахи із назвами тварин і рослин – кажани, ясен, вільха, а також цікаві назви птахів яких не існує.

Відповідно до підсумкового протоколу журі гри-змагання, І місце посіла команда РКГ «Престиж», яка отримала 85 балів за виконання завдань. Команди, які отримали від 70 до 80 балів посіли ІІ місце: ЗОШ № 6, ЗОШ № 25, НВК «Колегіум» та Рівненська гуманітарна гімназія. Почесне ІІІ місце посіли наступні команди із результатами від 60 до 70 балів: ЗОШ № 1, 8, 11, 16, 20, РГ «Гармонія», СпШ «Центр надії» та Рівненська українська гімназія. В рамках свята пройшов конкурс штучних гніздівель «Пташина оселя». В конкурсі взяли участь учні 1-11 класів 20 загальноосвітніх навчальних закладів міста (ЗОШ № 1, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 13, 16, 20, 22, 24, 25, 28, НВК № 12, 17, РГГ, СпШ «Центр надії», РКГ «Престиж»), найактивнішими серед яких були учні РГГ (7 штучних гніздівель). На конкурсі були представлені шпаківні, дуплянки, гніздівлі для великої та малої синиць, виготовлені учнями на уроках трудового навчання, а також з допомогою батьків. Більшість робіт за конструкцією та використаними матеріалами відповідала стандартним параметрам штучних гніздівель, рекомендованих у спеціальній літературі. Проте окремі гніздівлі були виготовлені із дуже великим діаметром отвору льотка, матеріалів із слизькою поверхнею (ламінована фанера), що не відповідає правилам виготовлення штучних гніздівель для різних видів птахів. Відповідно до підсумкового протоколу журі переможцями конкурсу «Пташина оселя» стали: Ханевський Богдан (ЗОШ № 1, 7-А клас), Рудковський Дмитро (РГГ, 7-А клас), Мартинюк Юлія (РГГ, 7-А клас), Матаєв Артем та Коцюк Віталій (НВК № 12, 8-Г клас), Зубко Артем (ЗОШ № 5, 8-А клас), Дулюк Денис (ЗОШ № 1, 7-А клас), Дем’янюк Наталія (РГГ, 3-А клас), Пугачов Роман (ЗОШ № 6, 11 клас), Дещенко Карина (ЗОШ № 1, 7-А клас), Бондар Владислав (СпШ «Центр надї», 9 клас), Онищук Ольга (НВК № 17, 4-Б клас), Одарчук Юрій (СпШ «Центр надії», 9 клас), Кузьмич Дарина (РГГ, 7-А клас), Булавський Юрій (ЗОШ № 16, 8 клас), Міркова Крістіна (РКГ «Престиж», 6-А клас), Лакус Олександр (8-Б клас), учні ЗОШ № 10, учні ЗОШ № 28.