Театральне життя Палацу піонерів та школярів

Убагатьох театральних поколінь рівнян з Палацом піонерів пов'язані найсвітліші спогади.

У перші повоєнні роки у Палаці було декілька педагогів, які складали основу педагогічного колективу. У той час вони створювали гуртки, які активно працювали. Одним з таких педагогів була Віра Олександрівна Рімша. Вона працювала у Палаці з 1948 року, була професійною актрисою, закоханою в театр. 

Багато цікавих ролей зіграла вона зіграла в Москві у театрі ім. Станіславського і Немировича-Данченка, у Ворошиловському драматичному театрі. Свою любов до театрального мистецтва педагог передавала дітям. "Інтелігентна людина, чуйний та мудрий педагог" - так згадують про неї її учні. Творчий почерк Театру юних, який вона створила і багато років очолювала, відрізнявся від шкільних драмгуртків сценічною культурою. Репертуар театру був насиченим і різноманітним.

На той час яскравим видовищем була казка "Дванадцять місяців", а також вистава "Лісові казки", "Попелюшка". Окрасою репертуару була казка "Чіпполіно". Діти вчилися акторській майстерності, нелегкому мистецтву перевтілення. 

Згодом театр пробував свої сили у більш серйозній драматургії . На афішах з'являються назви вистав : "ЇЇ друзі" - Віктора Розови, "Юність батьків" - Бориса Горбачова, "Два капітани" - Веніаміна Каверіна. Не раз вихованці Віри Олександрівни виступали на міських олімпіадах. Оглядах і завжди відзначалися грамотами, преміями.

У подальші роки театральне життя в Палаці не затухало. Студія молодіжного театру для старшокласників в 70-х - 80-х роках користувалася в місті великою популярністю. Керівником та режисером цієї студії був Пальман В.М. В роботі з юними акторами Володимир Михайлович ставив за мету розвивати природні здібності дітей, зацікавлювати, художньою вигадкою, допомагати школярам діяти в сценічних умовах захопливо розкривати зміст ролей. Головною задачею керівника було правильно підібрати репертуар, щоб він був цікавим і відповідав віковим особливостям дітей. Вдало були підготовлені вистави : "Звичайне диво" Є. Шварта, Варшавський набат" В. Коростильова - вони були показані школярам міста та мали успіх.

У подальші роки театральне життя в Палаці не затухало. Студія молодіжного театру для старшокласників в 70-х - 80-х роках користувалася в місті великою популярністю. Керівником та режисером цієї студії був Пальман В.М. В роботі з юними акторами Володимир Михайлович ставив за мету розвивати природні здібності дітей, зацікавлювати, художньою вигадкою, допомагати школярам діяти в сценічних умовах захопливо розкривати зміст ролей. 

Головною задачею керівника було правильно підібрати репертуар, щоб він був цікавим і відповідав віковим особливостям дітей. Вдало були підготовлені вистави : "Звичайне диво" Є. Шварта, Варшавський набат" В. Коростильова - вони були показані школярам міста та мали успіх.

Опис блоку: 
У багатьох театральних поколінь рівнян з Палацом піонерів пов'язані найсвітліші спогади.