Відкрите зверенння Депутвтам міської ради

Відкрите зверенння Депутвтам міської ради учнівської, педагогічної і батьківської громад Рівненського міського Палацу дітей та молоді >>>>>

25 вересня – День Позашкілля в Україні! Це привід нагадати владі про гідний внесок позашкільної освіти в освітню галузь України. Саме позашкілля активно формує громадянську позицію у молодого покоління, адаптує її в соціумі, наділяє її soft skills, забезпечує профільне навчання, що робить молодь конкурентнішою на ринку праці...

Рівненський міський Палац дітей та молоді – складова системи позашкільної освіти, яка надає знання, формуючи вміння та навички за інтересами, забезпечує потреби особистості у творчій самореалізації. Інтелектуальний, духовний і фізичний розвиток, підготовка до активної професійної та громадської діяльності, створює умови для соціального захисту та організації змістовного дозвілля, чим забезпечує виконання Закону України «Про позашкільну освіту», Конституцію України, Закону України  «Про освіту».

У системі позашкільної освіти Рівного Палац дітей та молоді охоплює найбільший процент дітей та молоді та являє собою єдиний комплексний багаторівневий профільний заклад позашкільної освіти.

З огляду на місію, ключові цілі та завдання освіти України роль Рівненського міського Палацу дітей та молоді на муніципальному, обласному тавсеукраїнському рівні є вагомою та такою, що потребує уваги управлінців, підсиленої відповідними дієвими кроками щодо перспективного розвитку закладу.

Позашкільна освіта України, концепцію якої сповна реалізує Рівненський Палац дітей та молоді, є унікальним ресурсом для отримання дітьми та молоддю вкрай важливих для сучасного життя культурних та соціальних компетентностей в системі профільної освіти. Як відомо, вимоги роботодавців сьогодні виходять за межі суто професійного аспекту та включають ряд додаткових скілів. Тому, поряд із профільною освітою, позашкільне навчання дає можливість підвищити конкурентний рівень у рамках будь-якого майбутнього професійного шляху.

Задовго до прийняття Закону України «Про позашкільну освіту», з 1996 року, ПДМ формує професійні компетенції дітей з ментальними порушеннями, активно розвиваючи інклюзивне освітнє середовище. Щороку близько 70 осіб з особливими потребами здобувають позашкільну освіту  індивідуально або в спеціалізованих групах, що регламентується Постановою КМ України №779 від 21.08.2019р. «Порядок організації інклюзивного навчання в ЗПО України».

В центрі наших проблем стоїть питання фінансування та грантової підтримки актуальних активностей. Рівненський Палац дітей та молоді роками формує культурне обличчя міста, пропонуючи власні заходи, акції, смарт-проекти. Зауважимо, що в сучасних умовах серед основних пріоритетів працівників керівники компаній ТОП-20 України бачать також пріоритет фінансовий.  Основу фінансово-господарської діяльності на розвиток нашого закладу складає відповідно до Бюджетного кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування» – місцевий бюджет та частково добровільні благодійні надходження.

Педагоги позашкільної освіти також прагнуть відповідати сучасним вимогам ринку праці та розвиватися у професійному руслі згідно європейських орієнтирів. Саме тут батьківська підтримка позашкілля є важливим джерелом розвитку закладу, однак в умовах фінансової кризи благодійні починання значної частини батьківської громади поступово згортаються. Держава, що активно розвиває нове покоління, цілком спроможна полегшити спонсорський тягар батьків та соціальних партнерів. Згадаємо, що у випадку загальноосвітніх закладів, вона несе його на всі 100%. Для подальшого розвитку нашого закладу в умовах діджиталізації на виконання ст.63-66 ЗУ «Про місцеве самоврядування» розраховуємо на вашу підтримку при складанні прогнозів та схвалень відповідних бюджетів.

ПДМ – визнаний колегами і експертами України і зарубіжжя як незмінний ФЛАГМАН позашкільної освіти Європи. Стратегією закладу передбачено розвиток інноваційних технологій в системі універсального дизайну для всіх категорій дітей, молоді і дорослих, відкриття нових перспективних освітніх напрямів, розширення співпраці з батьками, освітніми закладами різних рівнів

тощо. Все це можливе лише за умов підтримки держави та міста. Чекаємо на співпрацю!

Від імені учнівсько-педагогічного колективу і батьківської громади ПДМ

Директор ПДМ,
Заслужений працівник освіти України,
Почесний громадянин м. Рівного                         І.О. Первушевська

Голова Ради ПДМ,
Відмінник освіти України                                      І.І. Куроченко

Голова первинної профспілкової організації ПДМ,
Відмінник освіти України                                       Л.П. Щербакова

Представник батьківського комітету ПДМ,
Кандидат економічних наук                                  І.Л. Боднарюк

Голова ГО «Сприяння позашкільній освіті та соціальному захисту дітей і підлітків ПДМ»,
Відмінник освіти України                                       Н.О. Кушева

Голова ГО «Молодіжна Палата ПДМ»                 М.В. Ющук