Зразкова театральна студія «Маленький принц»

ТЕАТР-СТУДІЯ // Зразкова театральна студія «МАЛЕНЬКИЙ ПРИНЦ»

РЕПЕРТУАРНИЙ ПЛАН театральноъ студіъ «МАЛЕНЬКИЙ ПРИНЦ» >>>>> repertuar_mp.pdf

Художній керівник Зразкової театральної студії «МАЛЕНЬКИЙ ПРИНЦ» - Галина Нікітіна

У 1978 році на базі театрального гуртка в Палаці дітей та молоді була створена театральна студія «Від ліхтаря». В 1993 році театр-студії було присвоєно звання «Зразковий», яке впродовж періоду свого існування колектив неодноразово підтверджував.

В 2000 році відбулась змістовна реорганізація колективу за змістом та формою діяльності, в якому вихованці мали можливість доповнювати базові знання, інтегруючи загальну середню та позашкільну освіту за театральним профілем.

В 2005 році театральна студія «Від ліхтаря» була перейменована на «Маленький принц».

Метою діяльності театр-студії є  формування творчої особистості з внутрішньою та зовнішньою свободою, соціально значимою та конкурентоспроможною.

Театр-студія має у складі 7 навчальних груп, початкового та основного рівнів, діти яких згідно навчального плану, опановують програмний матеріал з дисциплін: майстерність актора; пластика; основи постановки голосу; художнє оформлення вистави.

Сучасне сьогодення спонукає приділяти більше уваги розвитку навиків соціалізації дитини. Саме театральна діяльність допомагає вихованцям студії легко входити в колективну роботу, виробляти почуття партнерства, волі, цілеспрямованості, терпіння та інших якостей, необхідних для успішної взаємодії з оточуючим середовищем.

Всі компоненти творчого навчально-репетиційного процесу колективу спрямовані на сценічні постановки драматичних творів, здійснення концертної діяльності, показу вистав на сценічних майданчиках міста, у дошкільних та загальноосвітніх закладах, пришкільних таборах, участі у регіональних, всеукраїнських, міжнародних театральних конкурсах, фестивалях.

Театр-студія тісно співпрацює з загальноосвітніми школами в плані постановок вистав за шкільними програмами з зарубіжної та української літератури, є бажаним гостем в дитячих лікарнях, притулку для неповнолітніх дітей з показом новорічних вистав.

За період з 2011 по 2016 навчальний рік на сцені театру були здійснені наступні постановки: Новорічне дійство «День Святого Миколая» (режисер О.Ю. Баюн); дитяча вистава «Лісові скарби» (режисер О.Ю. Баюн); психологічна драма «Бункер» (режисер Г. П. Нікітіна); дитяча вистава «Казка нашого двору» (режисер Г.П. Нікітіна); психологічна драма «Майбутнє юзерів» (режисер О.Ю.Баюн); шоу «Цирк! Цирк! Цирк!» (режисер Г.П. Баюн); шоу «Капуста» (режисер Г.П. Нікітіна); сучасна історія «Фінішна пряма» ( режисер Г.П. Нікітіна); дитяча вистава «Дюймовочка» (режисер Г.П. Нікітіна); дитяча вистава «Неспляча красуня» (режисер Г.П. Нікітіна); театральна композиція за оповіданням О. Генрі «Коли любиш» (режисер Г.П. Нікітіна); дитяча вистава «Маленькі історії» (режисер О.Ю.Баюн); філософська комедія «Летючкіна любов» (режисер Г.П. Нікітіна).

Дитяча вистава «Казка нашого двору» у 2013 році стала Дипломантом VІІ Міжнародного дитячо-молодіжного театрального фестивалю «Ліхmаrt» (м. Рівне), перемогу в номінації «Краща жіноча роль І плану» здобула Ліза Меркотан; вистава «Олімпіада в Мультляндії» в 2013 році отримала диплом Лауреата на ІІІ Міжнародному театральному  фестивалі «Казковий карнавал».

Вистава «Дивовижні пригоди ляльки Маріанни та їжачка Апельсинчика» в 2013 році  - Дипломант Х Всеукраїнського театрального фестивалю «Казка у гаю» (м. Львів), перемогу в номінації «За кращу роль зайчика» отримала Надя Чайкун.

Дитяча вистава «Неспляча красуня» в 2015 році стала Дипломантом на VІІ Міжнародному театральному фестивалі «Птах» (м. Нижнє селище, Закарпаття), а в 2016 році -  на VІ Всеукраїнському відкритому фестивалі дитячих та юнацьких аматорських театрів «Маски Мельпомени» (м. Харків) отримала перемогу в номінації «Краща постановка п’єси-казки фестивалю» та «Краще втілення національно-патріотичної теми». Перемогу в номінації «Краща чоловіча роль І плану» отримали Стас Колодинський, Едуард Вертелецький, Максим Бабидорич.

«Зразковий художній колектив» театр-студія «Маленький принц» є безпосереднім співорганізатором та учасником обласного та міського свят «День Святого Миколая» та організатором Міжнародного юнацько-молодіжного фестивалю аматорських театрів «ЛіхтArt», який в 2016 році проводиться вже вдесяте.

Велику роль в розвитку навиків соціалізації відіграє участь дітей в організації та проведенні родинних студійних свят: «Веселий Гарбуз», «Новорічні витрішки», «День театру», «Мій театр».

Впродовж всього періоду існування студії художнім керівником Галиною Нікітіною та педагогічним колективом ведеться значна робота з пропаганди та популяризації дитячого театрального мистецтва, виявлення та підтримки талановитих дітей, підвищення престижу української мови та національної культури; зміцнення дружніх стосунків між дітьми України та інших країн.