Зразковий дитячий фольклорний гурт „Весняночка”

Зразковий дитячий фольклорний гурт „Весняночка” Рівненського міського палацу дітей та молоді створено в 1987 році з метою успадкування дітьми традиційних звичаїв, обрядів, дитячих жанрів музичного фольклору та традиційного поліського співу. В репертуарі гурту „Весняночка” :, обрядові, побутові, позакалендарні твори, дитячий фольклор, побутові танці та інструментальна музика Рівненщини. Сценічним вбранням для колективу служать оригінальні народні костюми початку-середини ХХ століття та відреставровані за зразками, зібраними у фольклорних експедиціях на Рівненському Поліссі. Концертні програми гурту „Весняночка” записані та випущені на CD та DVD дисках. Колективом здійснено записи на радіо та телебаченні.

Колектив - учасник численних концертів для мешканців міста та області. Гурт “Весняночка” здобув визнання і високу оцінку журі на Всеукраїнських та міжнародних фольклорних фестивалях і конкурсах та неодноразово перемагав на них. Гурт брав участь у фестивалях : „Поліське літо з фольклором” (м. Луцьк), „Родослав” (м. Івано-Франківськ), „Коляда” (м. Рівне). „Лесині джерела” (м. Новоград-Волинський) та «Древлянські джерела» (м. Рівне), "Орелі" (м.Київ). Колектив з успіхом представляв традиційну культуру поліського краю в багатьох регіонах України та міжнародних фольклорних фестивалях у Польщі, Литві та Росії. За вагомий внесок у справу пропаганди народного мистецтва та роботу по вихованню дітей і молодіна кращих зразках традиційної культури та дослідження регіонального музичного фольклору колективу присвоєно звання „зразковий”. Гуртом „Весняночка” проводиться значна робота з популяризації етнокультурної спадщини , успадкування обрядовості, звичаєвості, дитячого фольклору та народної культури поліського краю.

Художній керівник гурту – Ірина СЛИВЧУК
Керівник інструментальної групи гурту – відмінник освіти України Анатолій САЙЧИШИН
Художній керівник Етнокультурного центру „Веснянка” – відмінник освіти України, заслужений працівник культури України Віктор КОВАЛЬЧУК